დაუბრუნდა  პროკურატურას  - 2 საქმე
გაგზავნლია ქვემდებარეობით (ნაფიცები)   - 1 საქმე
სხვა სისხლის სამართლის საქმე:
შემოვიდა - 27 საქმე;
დამთავრდა - 47  საქმე;
საგამოძიებო ორგანოდან შემოსული შუამდგომლობები:
აღკვეთის ღონისძიების გამოყენების შესახებ განხილულ იქნა - 294  საქმე;
სისხლის საპროცესო (საგამოძიებო) მოქმედებების შესახებ განხილულ იქნა - 1250 საქმე;
სამართლებრივი იძულების ღონისძიების შესახებ - 43  საქმე;
სამოქალაქო სამართლის საქმე:
შემოვიდა 1094 საქმე (წარმოებაშია -  2740 საქმე);
დამთავრდა - 911 საქმე (მათ შორის  გადაწყვეტილების გამოტანით -323 საქმე, მიღებაზე უარი ეთქვა - 396 საქმე, შეწყდა - 97 საქმე, დატოვებულია განუხილველად-  94 საქმე, განსჯადობით-1 საქმე) ;
ადმინისტრაციული სამართლის საქმე:
შემოვიდა - 204 საქმე (წარმოებაშია-- 724 საქმე);
დამთავრდა - 179 საქმე (მათ შორის გადაწყვეტილების გამოტანით - 118 საქმე, შეწყდა -30 საქმე, დატოვებულია განუხილველად -  20 საქმე, მიღებაზე  უარი -9 საქმე, განსჯადობით გადაეცა - 2 საქმე);
ყადაღადადებული ქონების რეალიზაციაზე შემოვიდა 9  შუამდგომლობა (წარმოებაშია   -  66 შუამდგომლობა) ;
დამთავრდა - 53 შუამდგომლობა (დაკმაყოფილდა -19, არ დაკმაყოფილდა - 7, შეწყდა -   27);
განხილული იქნა მეწარმის შემოწმება - 3 საქმე;
ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის საქმე
შემოვიდა - 310 საქმე;
დამთავრდა - 300 (სამართალდარღვევის  ოქმი, საიდანაც  შეწყდა-19 სიტყვიერი შენიშვნა -133, ჯარიმა -147, პატიმრობა-49)  და  დამთავრდა -   36  საჩივარი, საიდანაც უცვლელად დარჩა - 16 საჩივარი, დაკმაყოფილდა - 8 საჩივარი, განუხილველად დარჩა  - 7 საჩივარი და შეწყდა - 5 საჩივარი;
დედოფლისწყაროს მაგისტრატ სასამართლოში 2025 წლის 1 იანვრიდან  31 დეკემბრის მდგომარეობით შემოსულ და განხილულ საქმეთა სტატისტიკა
სამოქალაქოსამართლისსაქმე:
შემოვიდა - 283 საქმე (წარმოებაშია - 383 საქმე);
დამთავრდა - 252 საქმე (მათ შორის  გადაწყვეტილების გამოტანით - 19 საქმე, მიღებაზე უარი ეთქვა - 209 საქმე,  დატოვებულია განუხილველად – 17 საქმე,   შეწყდა მორიგებით - 7 საქმე);
შემოვიდა
- 3 საქმე (წარმოებასია - 9 საქმე);
დამთავრდა - 1 საქმე (დატოვებულია განუხილველად - 1);
განხილულ იქნა მეწარმის შემოწმება - 3 საქმე;
ადმინისტრაციულისამართალდარღვევისსაქმე
შემოვიდა -  108  საქმე (წარმოებაშია -129) ;
განხილულიქნა - 94 საქმე 90 პირის მიმართ (სიტყვიერი შენიშვნა -54, ჯარიმა-34,  შეწყდა- 2 );
საგარეჯოს  მაგისტრატსასამართლოში 2025 წლის 1 იანვრიდან  31 დეკემბრის მდგომარეობით შემოსულ და განხილულ საქმეთა სტატისტიკა
შემოვიდა - 589 საქმე (წარმოებაშია - 1043 საქმე)
დამთავრდა - 726 საქმე (მათ შორის  გადაწყვეტილების გამოტანით - 286 საქმე, მიღებაზე უარი ეთქვა - 311 საქმე,  დატოვებულია განუხილველად – 84 საქმე,  შეწყდა - 45 საქმე);
- 4 საქმე (წარმოებაშია -12 საქმე);
დამთავრდა - 6 საქმე (გაიგზავნა განსჯადობით - 4 საქმე, დაკმ. ნაწ. – 1 საქმე, დაკმაყოფილდა - 1 საქმე)