დაუბრუნდა პროკურატურას - 2 საქმე
გაგზავნლია ქვემდებარეობით (ნაფიცები) - 1 საქმე
სხვა სისხლის სამართლის საქმე:
შემოვიდა - 27 საქმე;
დამთავრდა - 47 საქმე;
საგამოძიებო ორგანოდან შემოსული შუამდგომლობები:
აღკვეთის ღონისძიების გამოყენების შესახებ განხილულ იქნა - 294 საქმე;
სისხლის საპროცესო (საგამოძიებო) მოქმედებების შესახებ განხილულ იქნა - 1250 საქმე;
სამართლებრივი იძულების ღონისძიების შესახებ - 43 საქმე;
სამოქალაქო სამართლის საქმე:
შემოვიდა 1094 საქმე (წარმოებაშია - 2740 საქმე);
დამთავრდა - 911 საქმე (მათ შორის გადაწყვეტილების გამოტანით -323 საქმე, მიღებაზე უარი ეთქვა - 396 საქმე, შეწყდა - 97 საქმე, დატოვებულია განუხილველად- 94 საქმე, განსჯადობით-1 საქმე) ;
ადმინისტრაციული სამართლის საქმე:
შემოვიდა - 204 საქმე (წარმოებაშია-- 724 საქმე);
დამთავრდა - 179 საქმე (მათ შორის გადაწყვეტილების გამოტანით - 118 საქმე, შეწყდა -30 საქმე, დატოვებულია განუხილველად - 20 საქმე, მიღებაზე უარი -9 საქმე, განსჯადობით გადაეცა - 2 საქმე);
ყადაღადადებული ქონების რეალიზაციაზე შემოვიდა 9 შუამდგომლობა (წარმოებაშია - 66 შუამდგომლობა) ;
დამთავრდა - 53 შუამდგომლობა (დაკმაყოფილდა -19, არ დაკმაყოფილდა - 7, შეწყდა - 27);
განხილული იქნა მეწარმის შემოწმება - 3 საქმე;
ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის საქმე
შემოვიდა - 310 საქმე;
დამთავრდა - 300 (სამართალდარღვევის ოქმი, საიდანაც შეწყდა-19 სიტყვიერი შენიშვნა -133, ჯარიმა -147, პატიმრობა-49) და დამთავრდა - 36 საჩივარი, საიდანაც უცვლელად დარჩა - 16 საჩივარი, დაკმაყოფილდა - 8 საჩივარი, განუხილველად დარჩა - 7 საჩივარი და შეწყდა - 5 საჩივარი;
დედოფლისწყაროს მაგისტრატ სასამართლოში 2025 წლის 1 იანვრიდან 31 დეკემბრის მდგომარეობით შემოსულ და განხილულ საქმეთა სტატისტიკა
სამოქალაქოსამართლისსაქმე:
შემოვიდა - 283 საქმე (წარმოებაშია - 383 საქმე); დამთავრდა - 252 საქმე (მათ შორის გადაწყვეტილების გამოტანით - 19 საქმე, მიღებაზე უარი ეთქვა - 209 საქმე, დატოვებულია განუხილველად – 17 საქმე, შეწყდა მორიგებით - 7 საქმე);
შემოვიდა - 3 საქმე (წარმოებასია - 9 საქმე);
დამთავრდა - 1 საქმე (დატოვებულია განუხილველად - 1);
განხილულ იქნა მეწარმის შემოწმება - 3 საქმე;
ადმინისტრაციულისამართალდარღვევისსაქმე
შემოვიდა - 108 საქმე (წარმოებაშია -129) ;
განხილულიქნა - 94 საქმე 90 პირის მიმართ (სიტყვიერი შენიშვნა -54, ჯარიმა-34, შეწყდა- 2 );
საგარეჯოს მაგისტრატსასამართლოში 2025 წლის 1 იანვრიდან 31 დეკემბრის მდგომარეობით შემოსულ და განხილულ საქმეთა სტატისტიკა
შემოვიდა - 589 საქმე (წარმოებაშია - 1043 საქმე) დამთავრდა - 726 საქმე (მათ შორის გადაწყვეტილების გამოტანით - 286 საქმე, მიღებაზე უარი ეთქვა - 311 საქმე, დატოვებულია განუხილველად – 84 საქმე, შეწყდა - 45 საქმე);
შემოვიდა - 4 საქმე (წარმოებაშია -12 საქმე);
დამთავრდა - 6 საქმე (გაიგზავნა განსჯადობით - 4 საქმე, დაკმ. ნაწ. – 1 საქმე, დაკმაყოფილდა - 1 საქმე)